(044)238-64-05
(044)238-64-06
(044)238-64-03
04053, м.Київ
вул. Кудрявська,
13-19, офіс 3
cховати карту

Обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів

↓ Документы

Дії осіб у разі настання дорожньо-транспортної пригоди (ДТП), яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування: 

Невідкладно, з місця пригоди, зателефонувати за номером служби підтримки (безкоштовно зі стаціонарних телефонів по Україні): 0 800 500 381,

а також:

 • дотримуватися передбачених правилами дорожнього руху обов'язків водія, причетного до ДТП;
 • вжити заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
 • проінформувати осіб, причетних до цієї пригоди, про себе: ПІБ, місце проживання, назву та місцезнаходження Страховика, надати відомості про відповідні страхові поліси;
 • невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП, письмово надати Страховику - ПАТ «СК «Універсальна» - повідомлення про ДТП, відомості про місцезнаходження транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон, адресу.

УВАГА!

Виконання цих дій є обов’язковим, в іншому випадку Страховик після виплати страхового відшкодування має право подати регресний позов до страхувальника або водія забезпеченого транспортного засобу (ТЗ), який спричинив ДТП згідно із ст. 38 ЗУ про ОСЦПВ ВНТЗ. Якщо водій ТЗ з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов'язок, він має підтвердити це документально.

Водії ТЗ, що причетні до ДТП, мають право спільно скласти повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду (Європротокол) у разі:

 • настання ДТП за участю лише забезпечених ТЗ;
 • за умови відсутності травмованих (загиблих) людей;
 • за згоди водіїв цих ТЗ щодо обставин її скоєння;
 • за відсутності у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У такому разі водії ТЗ після складення Європротоколу мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов'язку інформувати відповідні підрозділи МВС України про її настання.

Максимальний розмір страхової виплати за шкоду, заподіяну майну потерпілих, у разі оформлення документів про ДТП без участі уповноважених на те працівників МВС України становить 25000 гривень.

Страхувальник, інша особа, відповідальність якої застрахована, водій ТЗ, причетного до ДТП, особа, яка має право на отримання відшкодування (потерпілий), зобов'язані сприяти страховику та МТСБУ в розслідуванні причин та обставин ДТП, а саме:

 • надати для огляду належний їй ТЗ або інше пошкоджене майно,
 • повідомити страховика про всі відомі обставини та надати для огляду та копіювання наявні у особи документи щодо ДТП протягом 5 робочих днів з дня отримання нею відповідної інформації або документа.

Виплата страхового відшкодування третій особі здійснюється страховиком відповідно до вимог ст. 36 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Страховик відшкодовує нанесені в результаті ДТП збитки потерпілим в таких межах:

 • 200 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю;
 • 100 000 гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну майну, але не більше п'ятикратного розміру за одним страховим випадком.

Документи необхідні для отримання страхового відшкодування

 • Для отримання всієї необхідної інформації щодо виплати страхового відшкодування необхідно вжити заходів щодо невідкладного, не пізніше 3 (трьох) робочих днів з дня ДТП, повідомлення Страховика - ПАТ «СК «Універсальна» про настання дорожньо-транспортної пригоди:
  Адреса: м. Київ, бул. Лесі Українки, буд. 9.
  Тел. (044) 585-10-93, тел./факс (044) 585-10-88 з понеділка до п’ятниці з 09.00 до 18.00
Сайт разработан SamsonOS